הדס קליינמן ואביב בכר

10.12.14 זאפה תל-אביב

  • מקום: זאפה תל-אביב, ראול ולנברג 24
  • שעה: 22:00 (פתיחת דלתות 20:15)
  • מחיר: כרטיס בהנחה מיוחדת - 50 ש"ח (במקום 85 ש"ח) 
    התקשרו אל *9080 ואמרו את קוד ההנחה 'גיורא שלח אותי'

 

להופעות נוספות של הדס קליינמן ואביב בכר

סיבוב השקה חגיגי לאלבום "מעט פשטות"

הדס קליינמן - שירה וצ'לו \ אביב בכר - שירה וגיטרה
גיורי פולטי – תופים ופרקשן \ בנצי גפני – גיטרה בס

אלבום הבכורה של הצמד, "מעט פשטות", שיצא לחנויות בספטמבר האחרון, כולל 11 שירים בעברית, שנכתבו על ידי הדס ואביב, ביחד ולחוד. הלחנים והטקסטים באלבום מספרים סיפור של חיפוש אישי אך גם מאוד אוניברסלי, כמיהה לרגע נחת, מעט פשטות בעולם מורכב. בתהליך ההקלטות בחרו הדס ואביב לשלב את המפיק המוסיקלי המוערך צח דרורי (שעבד עם אביתר בנאי, אסף אמדורסקי ועוד) שעיבד והפיק את השירים. בהופעה יבוצעו כל שירי האלבום, וביניהם השיר "סירת מפרש" , סינגל הבכורה שזכה להצלחה רבה בתחנות הרדיו .


הצמד המוסיקלי המסקרן משיק אלבום בכורה בשם 'מעט פשטות', הכולל 11 שירים בעברית, שנכתבו על ידי הדס ואביב, ביחד ולחוד. הלחנים והטקסטים המקוריים באלבום , למעט השיר "רחל" שנכתב על פי שיר של רחל המשוררת, מספרים סיפור של חיפוש אישי אך גם אוניברסלי, הרצון של כולנו במעט פשטות בתוך עולם מורכב. השירים עצמם נכתבו על גיטרה וצ'לו, מתוך רצון לשמור על אותנטיות ולאפשר פרשנות אישית למאזין ובתהליך ההקלטות בחרו הדס ואביב לשלב את המפיק המוסיקלי המוערך צח דרורי שעיבד והפיק את השירים.

במהלך העבודה המשותפת עם דרורי נוספו כלים ורבדים נוספים במלאכת מחשבת עדינה, תוך שמירה על הצביון המקורי של השירים. השקת האלבום הרשמית תתקיים בפסטיבל הפסנתר הקרוב ובה יבוצעו כל שירי האלבום, וביניהם השיר "סירת מפרש", סינגל הבכורה שזכה להצלחה רבה בתחנות הרדיו ובימים שיעברו עלינו שמתנגן בתחנות הרדיו בימים אלו.

הצמד החל את דרכו היצירתית המשותפת ב 2012 - אז סיימה הדס תקופה של חמש שנים אינטנסיביות כחברה בהרכב 'אסף אבידן והמוג'וז', אשר במהלכן חוותה מאות הופעות על הבמות הנחשקות בעולם. עם פירוק הלהקה החלה לחפש את דרכה האמנותית ובמקביל לנגן עם שלמה ארצי כצ'לנית הקבועה שמלווה אותו בהופעות.

באותה תקופה התגורר אביב בחווה מבודדת בגליל, תוך שהוא עוסק בצורה מקצועית בחקר מוסיקה של העולם העתיק ומתמחה בנגינה על כלי פריטה. במבט ראשון- קווים מקבילים שאולי לעולם לא יפגשו, אך כששמעה הדס במקרה שיר של אביב דרך מכר משותף החיבור היה מידי. לא עברו כמה חודשים מהשיחה הראשונה ביניהם ועד שאביב החליף את החווה בסמטאות של יפו והשניים החלו בתהליך פורה של יצירה משותפת.

מתוך הרצון לחוות מפגש בלתי אמצעי עם הקהל, בחרו הדס ואביב בדרך מיוחדת שתואמת את רוח היצירה, והופיעו בבתים פרטיים ובלוקיישנים מיוחדים ואינטמיים. בתוך זמן קצר השמועה פרשה כנפיים, החיבור האמנותי התהדק והוביל להקלטתו של אלבום הבכורה ואתו הופעות סולדאאוט במועדוני הופעות ברחבי הארץ.

את הקסם שנוצר במהלך ההופעות והועבר בצורה מאוד מדויקת אל האלבום עצמו, קשה לנסח במילים. הצליל של הדס ואביב נוגע במקביל במקומות המוארים והנסתרים של הנפשהסאונד הייחודי שנוצר במפגש בין הגיטרה והצ'לו וההרמוניה של קולותיהם מעבירים את הצופה והמאזין חוויה שלמה, שממשיכה עוד הרבה אחרי שהמוסיקה מסתיימת.

 

הדס קליינמן ואביב בכר - סירת מפרש - הקליפ